Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów
EDENTA

EDENTA

Edenta
Edenta jest jednym z liderów rynku w sektorze instrumentów obrotowych. Firma została założona w 1968 roku przez Ingrid i Dieter O. Gretz w Szwajcarii.
Ich innowacyjne i nowoczesne pomysły w sektorze polerskim, które w tym czasie były wciąż mało zbadane, stworzyły podwaliny pod pierwszy zakład produkcyjny. Firma początkowo specjalizowała się w produkcji narzędzi do obróbki metali, jednak szybko rozszerzyła swoją działalność na produkcję narzędzi stomatologicznych.
W latach 70 Edenta zaczęła koncentrować się głównie na produkcji frezów stomatologicznych, co doprowadziło do jej ugruntowania się jako jednego z wiodących dostawców narzędzi dla branży stomatologicznej.
W kolejnych dekadach firma rozwijała swoje portfolio produktowe, wprowadzając innowacyjne rozwiązania i stale podnosząc jakość swoich wyrobów.
Obecnie firma Edenta to duży zakład produkcyjny  tworzący nie tylko drobne instrumenty i narzędzia dla lekarzy stomatologów, ale także do chirurgii medycznej, podologii, przemysłu jubilerskiego i mechaniki przemysłowej.
Edenta znana jest w 120 krajach na całym świecie i oznacza innowacyjność i najwyższą jakości .
„Edenta made in Switzerland" to pieczęć, która tworzy jakość i zaufanie.
Marka Edenta to najbardziej innowacyjne i precyzyjne instrumenty obrotowe ciszące się zaufaniem i uznaniem lekarzy na świecie, a wśród nich: gumki, wiertła diamentowe i węglikowe, paski ścierne, frezy, kamienie.
Odkryj w Naszym sklepie szeroką gamę precyzyjnych instrumentów firmy Edenta.ch

23 produktów

zobacz produkty
GC

GC

GC Corporation

GC jest znana na całym świecie jako wiodący producent glasjonomerów najwyższej jakości.

Początki GC Corporation można znaleźć w Tokio. To właśnie tam trzech młodych japońskich chemików w 1921 r. położyło podwaliny pod to, co dziś jest jednym z największych i odnoszących największe sukcesy dostawców produktów stomatologicznych. Właśnie w Tokio, Nakao - świeżo upieczony inżynier chemii, wpadł na pomysł założenia labolatorium chemicznego. Swoim pomysłem zaraził dwóch kolegów: Yoshinosuke ENJO i Tokuemonem MIZUNO.

Trzech kolegów postanowiło najpierw założyć firmę, a następnie wybrać dziedzinę, w której będą działać. Chemicy rozpoczęli poszukiwania obiecującej dziedziny biznesu, która spełniałaby następujące trzy kryteria:

1. Przyczyniać się do rozwoju społeczeństwa

2. W pełni wykorzystywać unikalne technologie

3. Mobilizowanie potencjału "współpracowników" bez nakładów finansowych

 

Młodzi mężczyźni zawęzili potencjalną działalność gospodarczą do trzech dziedzin:

  • materiałów stomatologicznych
  • majonezów
  • świec zapłonowych do silników

Po burzliwych naradach, opracowaniu planów strategii, cała trójka zdecydowała, że ich firma powinna produkować materiały stomatologiczne i tak narodziła się firma GC Corporation.

 

Skąd nazwa GC?

Nazwa na jaką się z zdecydowali miała symbolizować wielką wizję chemii stosowanej dlatego na początku użyto liter GC ( general chemical). Inspirowali się nazwami taki wielki koncernów jak np GM ( General Motors). W tamtych latach wszystkie dostępne materiały stomatologiczne były sprowadzane z europy i ameryki. Młodzi chłopcy postanowili to zmienić i zostali pierwszym japońskim producentem.

 

Pierwszym opracowanych produktem wprowadzonym na rynek 11 lutego 1922 był cement fosforowo-cynkowy o nazwie: „cement standardowy”. Produkt został zaprezentowany na  konferencji  stomatologicznej  Dental Association w Tokio. Niestety zostali wyśmiani, a produkt opisano jako kompletnie bezużyteczny. Do tej pory 11 lutego jest świętem w GC tzw Dzień Niepowodzenia.

Po kilku latach wysiłków  w 1925 roku -3 chemików zaprezentowało nowy produkt Crystal line cement, który zyskał pochlebne opinie. Był to ich pierwszy wielki sukces. W 1977 firma wypuszcza na rynek rewolucyjny cement jonomerowy „Fujiionomer”. Od tego czasu firma GC prężnie się rozwija, wprowadzając na rynek stomatologiczny wiele rewolucyjnych produktów.

 

Skąd nazwa Fuji?

Nazwa glasjonomerów GC pochodzi od nazwy góry Fuji w Japonii, gdzie u jej podnóża była zlokalizowana pierwsza siedziba GC. Według założeń założycieli nazwa miała mieć charakter symboliczny i kojarzyć z mocą, potęgą i siłą.

Dzięki innowacjom i zaangażowaniu w jakość, GC Corporation stała się jednym z wiodących producentów materiałów stomatologicznych na świecie. Produkty GC są obecne w prawie każdym gabinecie na świecie.

Od 2006r. firma Zakrzewski Dental jest oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce. W Naszym sklepie znajdziesz wszystkie najważniejsze produkty GC takie jak: Gradia Direct, Gradia Flo, Gradia LoFlo, Gaenial, Gaenial Universal Flo, Gaenial Universal Injectable, G-Premio Bond, Optiglaze, Mi Paste Plus, Tooth Mousse, Equia Fill, Equia Forte HT, Fuji IX, Fuji Cem, Fuji Plus i wiele innych.

 

58 produktów

zobacz produkty
Microbrush

Microbrush

Microbrush International 

Microbrush to irlandzka firma projektująca i produkująca pomocnicze akcesoria dentystyczne najwyższej jakości.
Producent oferuje gamę produktów pomocniczych, spełniające wyjątkowe potrzeby i pragnienia dentystów na całym świecie. Produkty te pozwalają zwiększyć wygodę pracy oraz sprostać wszelkim zadaniom.
Dentyści chętnie wybierają produkty firmy Microbrush, obdarzając je pełnym zaufaniem.
Firma słynie z produkcji najlepszej jakość mikropędzelków znanych na całym świecie. Mimo dużej ilości produktów, jakość aplikatorów Microbrush jest wyznacznikiem jakości w swojej kategorii.
W Naszym sklepie znajdziesz najbardziej rozpoznawalne produkty firmy Microbrush takie jak: mikriopędzelki, patyczki z klejem Microstix czy podajnik do pędzelków.

4 produktów

zobacz produkty
0