Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Filtry

Rękawiczki lateksowe

Rękawiczki jednorazowe należy nosić zawsze, w szczególności  gdy dochodzi do kontaktu z krwią, wydzielinami, skażonymi przedmiotami, środkami do dezynfekcji . Rękawiczki jednorazowe wraz z maseczkami, okularami i odzieżą ochronną należą do podstawowych środków ochrony osobistej.

Rękawiczki służą do ochrony skóry przed działaniem substancji szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia. Jednorazowe rękawiczki należy wymieniać między poszczególnymi pacjentami lub gdy jest taka konieczność.

Rękawiczki lateksowe możemy podzielić na:

  • Rękawiczki lateksowe pudrowane:

Rękawiczki diagnostyczne lateksowe pudrowane chronią skórę podczas pracy z materiałami septycznymi, bakteriami, środkami chemicznymi, a także przez zadrapaniami, otarciami i podrażnieniami. Zastosowana w nich skrobia kukurydziana zapobiega nadmiernemu poceniu się dłoni i sprawia, że rękawice nie przyklejają się do skóry. Należy jednak zaznaczyć, że naturalny lateks może powodować uczulenie u niektórych osób.

  • Rękawice lateksowe bezpudrowe

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są pozbawione dodatku jakim jest skrobia kukurydziana, który u niektórych osób może wywoływać alergie i podrażnienie.

Lateksowe rękawice bez pudru dobrze przylegają do dłoni, skutecznie chronią przed zakażeniami oraz szkodliwymi chemikaliami. Pomagają zachować doskonałą czystość, bezpieczeństwo i higienę, a przy tym są wygodne w użyciu.

U  niektórych osób również lateks może wywoływać alergię. Osobom uczulonym zaleca się używanie rękawic nitrylowych.

0