Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Filtry

Wybielanie

W naszym sklepie stomatologicznym znajdziesz szeroki wybór producentów i produktów do wybielania zębów.

Uśmiechaj się z radością -tajemnice wybielania zębów

Od wielu pokoleń ludzkość marzy o pięknym, białym uśmiechu. Tworzono wiele metod, próbowano wielu produktów w celu wybielania zębów. Niestety metody okazywały się bezskuteczne lub prowadziły do poważnego osłabienia zębów. Obecnie możliwe jest efektywne i bezpieczne wybielanie zębów. Do przeprowadzenia skutecznego wybielania potrzebne jest spełnienie dwóch warunków: stosowanie właściwych i sprawdzonych środków oraz prawidłowe stosowanie.

Przyczyny przebarwień zębów:

 

1.       Spożycie napojów i pokarmów: Picie kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, napojów gazowanych oraz jedzenie pokarmów o intensywnym kolorze, takich jak  czerwone owoce czy sosy, może prowadzić do przebarwień zębów.
2.       Palenie papierosów: Nikotyna i inne substancje zawarte w papierosach mogą powodować ciemnienie zębów.
3.       Nieprawidłowa higiena jamy ustnej: Niedostateczne szczotkowanie zębów oraz nieregularne stosowanie nici dentystycznej mogą prowadzić do gromadzenia się płytki nazębnej, która może powodować przebarwienia.
4.       Starzenie się: Z biegiem czasu szkliwo zębów może stawać się bardziej przezroczyste, ujawniając żółtawą barwę warstwy zębiny.
5.       Czynniki genetyczne: Niektórzy ludzie mogą mieć predyspozycje do przebarwień zębów ze względu na dziedziczne cechy związane z budową zębów.
6.       Leki: Niektóre leki, takie jak antybiotyki (np. tetracykliny) podawane dzieciom w okresie rozwojowym zębów, mogą prowadzić do przebarwień zębów.
7.       Urazy: Uderzenia lub urazy związane z zębami mogą prowadzić do zmiany ich barwy.

 

Sposoby wybielania zębów:

  • Rozjaśnianie przebarwień spowodowanych dietą lub używkami jest dosyć proste. Wymaga to zabiegu kosmetycznego, za pomocą sprawdzonych produktów np:  Opalescence, NiteWhite, Beyond lub Pola Professional.
Żele wybielające występują najczęściej w dwóch stężeniach 10 i 16 %.
Substancje czynne w preparatach to najczęściej: nadtlenek karbamidu i nadtlenek wodoru.
Żele wybielające stosujemy wraz z indywidualnymi nakładkami zrobionymi przez lekarza, lub kupujemy jednorazowe, wypełnione żelem, gotowe do użycia w domu nakładki.
Nakładkę z preparatem nosimy od 8-10 godzin ( polecane wybielanie nocne podczas snu) w przypadku żelu o stężeniu 10 %, 16 % - 4-6 godzin. Dla przyjemności użytkowania żele Opalescence występują w trzech smakach: neutralny, miętowy, arbuzowy.
  • Istnieją również przebarwienia, które wymagają profesjonalnego, medycznego zabiegu w gabinecie pod ścisłym nadzorem lekarza. Do takich przebarwień zaliczamy: przebarwienia wskutek chorób, urazów lub leczenia np: czynniki wrodzone, metaboliczne, farmakologiczne. W tym przypadku konieczne jest użycie żelu o wysokim stężeniu 40 % oraz bariery na dziąsła chroniącej przed ich uszkodzeniem.
Najbardziej popularnym preparatem do tego typu zabiegu jest Opalescence Xtra Boost 40%
Do zębów martwych polecamy preparat Opalescence Endo 35 %

 

Białe zęby - jak długo będziemy się cieszyć pięknym, białym uśmiechem?

Trwałość efektu wybielania może się różnić. Jest to uzależnione od nawyków pacjenta dotyczących odżywiania się lub stosowania używek (tytoń, czerwone wino, kawa, mocna herbata)
Dla dłuższego i lepszego efektu wybielania polecamy zastosować pasty i płukanki do ust podtrzymujące efekt wybielania. Doskonałym przykładem jest pasta do zębów z linii Opalescence.
Pasta Opalescence podtrzyma biel zębów usuwając gromadzące się osady i kamień.

 

Nadwrażliwość - czy to coś strasznego?

Po zabiegu wybielania niestety czasami pacjent nie może cieszyć sie białym uśmiechem, gdyż odczuwa dyskomfort w postaci nadwrażliwości. Ma ona charakter przejściowy i ustępuje niedługo po zakończonym wybielaniu. Możemy pomóc pacjentowi wykonując zabieg znoszenia nadwrażliwości.
Zabieg przeprowadza się przy użyciu żelu np: UltraEZ lub zastosować lakierowanie preparatem zawierającym Fluor np : Fluor Protector, Fluor Defender.
Istnieją również preparaty do znoszenia nadwrażliowści i fluoryzcji które pacjent sam może zastosować w domu np: Fluorodose lub Tooth Mouse.

 

 

0