Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Opracowywanie i polerowanie wypełnień

Polerowanie i wykańczanie wypełnień stomatologicznych to bardzo ważne kroki w procesie naprawy zęba, które mają na celu zapewnienie estetyki, trwałości oraz odpowiedniej funkcji wypełnienia.
Obróbka wypełnień stomatologicznych wymaga precyzji, doświadczenia oraz użycia odpowiednich narzędzi w zależności od użytego rodzaju wypełnienia.
W naszym sklepie w kategorii opracowywanie i polerownie zebraliśmy wszystkie potrzebne instrumenty i akcesoria, potrzebne do profesjonalnej obróbki kompozytów, glasjonomerów i kompomerów.
Zgromadziliśmy produkty wielu światowych firm jak: 3M, Edenta, EVE, GC, Kenda, Kerr, Kuraray, Septodont, Vivadent. A wśród nich: gumki, krążki, mandrele, pasty oraz szczoteczki do osadu i polerowania wypełnień.

Podstawowe czynność dotyczące polerowania i wykańczania kompozytów stomatologicznych:

 

1.     Wykańczanie podstawowe:

Pierwszym krokiem jest usuwanie nadmiaru kompozytu i nadawanie mu odpowiedniego kształtu. Wymaga to użycia specjalnych narzędzi np: wierteł, szczotek, gumek, krążków i past o wysokiej ścieralności np: CCS pasta 250 RDA.

 

2.       Polerowanie:

Po wykańczaniu podstawowym, kompozyt jest polerowany, aby uzyskać gładką powierzchnię i połysk, nadając mu jak najbardziej naturalny efekt. Polerowanie może być wykonywane za pomocą różnych narzędzi np: gumek polerujących - miękkich lub twardych oraz past polerskich o małej ścieralności np: Super Polish 9.8 RDA.

 

3.       Higienizacja zębów

Proces ten polega na oczyszczeniu oraz wygładzenia powierzchni zęba z powstałych osadów. Najczęściej polerowanie wykonywane jest po scalingu, piaskowaniu lub zdjęciu aparatu ortodontycznego. Najczęściej do tego celu używa się specjalnych szczotek oraz past polerskich.
0