Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Skuteczna sterylizacja to bezpieczeństwo w gabinecie stomatologicznym.

W gabinecie stomatologicznym kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi i personelowi medycznemu jest przestrzeganie rygorystycznych standardów sterylizacji oraz ścisłych procedur.
Sterylizacja w gabinecie stomatologicznym jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oraz personelowi medycznemu.

 

Najważniejsze kroki i procedury związane ze sterylizacją w gabinecie stomatologicznym:

 

1. Czyszczenie wstępne:

Wszystkie narzędzia stomatologiczne powinny być najpierw dokładnie umyte i zdezynfekowane, aby usunąć zanieczyszczenia i pozostałości tkanek. Dla sprawdzenia dokładności mycia i usunięcia pozostałości z narzędzi wykonuje się testy białkowe ProClean oraz testy poprawności myjki.

2. Pakowanie i Uszczelnianie:

Po umyciu, instrumenty umieszcza się zwykle w torebkach lub rękawach do sterylizacji. Należy przy tym pamiętać o zabezpieczeniu ostrych końcówek narzędzi. Częstą praktyką jest sterylizowanie w jednym opakowaniu kompletu narzędzi przeznaczonych dla jednego pacjenta. Ułatwia to zarządzanie instrumentami w gabinecie.

3. Proces sterylizacji:

Zapakowane narzędzia są następnie umieszczane w autoklawie, gdzie poddawane są cyklowi sterylizacji, który obejmuje podgrzewanie do określonej temperatury i utrzymanie jej przez określony czas.

4. Monitorowanie procesu:

Ważne jest monitorowanie procesu sterylizacji za pomocą wskaźników chemicznych- pasków do kontroli sterylizacji IV, V lub VI klasy oraz testów biologicznych w postaci ampułki do inkubacji. Wszystkie testy niezbędne są aby upewnić się, że proces przebiega prawidłowo i skutecznie eliminuje mikroorganizmy.

5. Przechowywanie sterylizowanych narzędzi:

Po zakończeniu cyklu sterylizacji narzędzia są sterylne i powinny być przechowywane w sposób zapewniający ich czystość i nietykalność, aby uniknąć ponownego zanieczyszczenia.

 
W naszym dziale sterylizacja znajdziesz wszelkie potrzebne produkty do sterylizacji narzędzi w gabinecie. Dostępne są wszystkie możliwe rozmiary torebek i rękawów. Od opakowań małych na wiertła, po duże na kasety implantologiczne. Dodatkowo znajdziesz testy którymi w łatwy i szybki sposób sprawdzisz poprawność przeprowadzanych procesów.

0