Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii, zajmujący się diagnostyką, leczeniem schorzeń miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Główną metodą procesu leczenia jest leczenie endodontyczne zwane powszechnie kanałowym.
Jest to jedno z najbardziej skomplikowanych i wymagających dużej precyzji zabiegów stomatologicznych. Dla sprawnego i skutecznego leczenia endodontycznego ważnym krokiem jest dobór odpowiednich narzędzi i instrumentów.

Etapy leczenia kanałowego:

1. W pierwszym etapie procesu leczenia kanały zostają opracowanie narzędziami ręcznymi np: K-file, C+ pilot, a następnie maszynowymi np: Reciproc, Protaper. Prowadzi to do poszerzenia i nadania kanałom odpowiedniego kształtu. Wyznaczana jest wówczas długość robocza, czyli długość poszczególnych kanałów. Do pomiaru długości służy nam specjalne urządzenie zwane endometrem. Za każdym razem pomiar potwierdzany jest zdjęciem radiologicznym.
2. Kolejnym i bardzo ważnym etapem leczenia kanałowego jest jego płukanie odpowiednimi środkami, z których najpopularniejszym i niezawodnym jest podchloryn sodu o silnym działaniu antyseptycznym.
3. Następnie kanały zostają osuszone specjalnie do tego dostosowanymi i dopasowanymi sączkami.
4. W końcowym etapie wykonuje się wypełnianie kanałów np: gutaperką lub Endomethasonem
5. Efekt wypełnienia kanałów kontrolowany jest zdjęciem radiologicznym.
 
W naszym sklepie w dziale endodoncja znajdziesz wszystkie potrzebne materiały, instrumenty oraz akcesoria potrzebne do wykonania skutecznego leczenia kanałowego tj:

0