Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

Nić chir. Coreflon Silver 3/0 55cm, igła 16 mm, 3/8 koła, 12 szt.

Indeks: 2865932

Czas dostawy: 24h

Dostępność: Mało

435,00 zł (8% VAT)
  • Darmowa dostawa od 199zł
  • 14 dni czas na zwrot Twojego zamówienia
  • Nasze przesyłki są ubezpieczone

Igła srebrna Coreflon Silver C3DM165512S

Coreflon -bardzo miękka nić chirurgiczna op. 12 szt.

Coreflon to najbardziej zaawansowany technologicznie materiał szewny dla chirurgii jamy ustnej ( implantologia)oraz chirurgii plastycznej.

Nic COREFLON wykonano z politetrafluoroetylenu (PTFE) czyli materiału nie wchłanialnego o wysokiej biozgodności. Inteligentna nić – Coreflon jest bardzo elastyczny i adaptuje się do zmiennej objętości tkanek miękkich podczas procesu gojenia.

Cechy:

  • wyjątkowa miękkość i gładkość

  • minimalizuje odczyny wokół kanału tkankowego o charakterze mikro-oparzeń, które sprzyjają kolonizacji bakteryjnej głębszych warstw rany.

  • nie posiada pamięci skrętu, co ułatwia pracę chirurga.

  • węzeł chirurgiczny zawiązany na nici PTFE jest trwały i nie rozwiązuje się.

  • zakończenia nici nie powodują podrażnień policzka, warg i języka w przeciwieństwie do materiałów szewnych opartych na różnych włóknach monofilowych.

  • struktura materiału PTFE  charakteryzuje się niską absorpcją krwi, śliny oraz resztek pokarmowych, dzięki czemu sprzyja gojeniu się rany

Coreflon jest to nić miękka i delikatna, ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie całego procesu gojenia, w odróżnieniu od plecionych materiałów wchłanialnych, które między innymi z uwagi na obecność wielu enzymów w jamie ustnej, podtrzymują tkanki tylko w początkowej fazie gojenia.
Nić chirurgiczna PTFE Coreflon jest elastyczna i adaptuje się do zmiennej objętości tkanek miękkich podczas procesu gojenia.
Nowoczesnym i innowacyjnym  rozwiązaniem jest również połączenie białej nici PTFE z czarną igłą. To połączenie zapewnia doskonałą widoczność w polu operacyjnym. Czarna igła jest idealnie widoczna pod tkanką miękką, dzięki temu możemy dokładnie określić kierunek przejścia igły przez skórę. Cecha ta ma szczególne znaczenie w precyzyjnych zabiegach z zakresu chirurgii jamy ustnej i chirurgii plastycznej.
 Specjalny sposób zamocowania igły – gładkie przejście pomiędzy igłą a nicią – przyczynia się do zminimalizowania urazu tkanek podczas szycia.

Igły w niciach Coreflon wykonane są ze stali najwyższej jakości - wysoce twarde ,zachowują ostrą powierzchnię, nie ulega odkształceniom

DS: igła okrągła z tnącym ostrzem – igła zaprojektowana dla procedur chirurgicznych, gdzie konieczna jest tylko minimalna traumatyzacja tkanek, ale nadal wymagana jest doskonała penetracja, lepsza niż w przypadku igieł okrągłych. Zapewnia łatwe przechodzenie przez tkanki twarde.
DM: igła z ostrzem odwrotnie tnącym – igła posiada specjalnie zaprojektowaną końcówkę, na 1/3 długości igły przekrój jest tnący, a pozostała część posiada przekrój owalny, spłaszczony dla lepszego trzymania w imadle.
DKO: igła odwrotnie tnąca o przekroju trójkąta z 3 krawędziami tnącymi, gdzie trzecia krawędź jest na zewnątrz krzywizny igły.

Opakowanie: 12 sztuk nici 

0