Produkty dla dentystów wszystkich specjalizacji
Ortodoncja, endodoncja, protetyka, chirurgia
Szeroki wybór sprzętu i wyposażenia stomatologicznego
Skalery, piaskarki, asystory
Najwyższej jakości sprzęt i materiały protetyczne
Cementy, sztyfty, akcesoria
Szwajcarska Polydentia
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce
GC Japan
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem GC w Polsce
Uśmiechnij się !
Produkty do wybielania zębów

SDR Plus op. strzykawka 1g. Dentsply

Indeks: 022538

Producent: Dentsply

Czas dostawy: 24h

Dostępność: Dużo

72,22 zł (8% VAT)
  • Darmowa dostawa od 199zł
  • 14 dni czas na zwrot Twojego zamówienia
  • Nasze przesyłki są ubezpieczone

SDR Bulk Fill Flowable op. strzykawka 1g. Dentsply Sirona Maillefer

Półpłynny kompozyt odbudowujący zębinę SDR


Najnowszy półpłynny kompozyt SDR jest przeznaczony do zastosowania jako podkład w grubej warstwie pod wypełnienia kompozytowe w odcinku bocznym. Można go jednorazowo aplikować aż do 4mm grubości. Możliwość aplikacji jednowarstwowo dużych porcji kompozytu stanowi istotny przełom w skróceniu czasu zabiegu

Zwiększona głębokość polimeryzacji:
Podstawową zaletą półpłynnego kompozytu jest możliwość spolimeryzowania go w warstwie o grubości aż do 4mm. SDR wykazuje taką  właściwość dzięki innowacyjnej inicjacji przebiegu procesu polimeryzacji oraz dzięki swym cechom optycznym, które dodatkowo wzmacniają penetrację  światła w głąb materiału.

Specjalne właściwości użytkowe:
SDR oferuje prawdziwą wygodę i łatwość pracy . Będąc materiałem o półpłynnej charakterystyce może być  szybko aplikowany w dużych porcjach ponieważ błyskawicznie adaptuje się do wewnętrznej konfiguracji ubytku bez jakiejkolwiek konieczności modelowania po aplikacji.
Dodatkowo materiał wykazuje niezwykłą zdolność do samoczynnego tworzenia warstw (samopoziomowanie) i już po kilku sekundach tworzy jednolity podkład typu "base" dla późniejszej aplikacji ostatecznego  kompozytu wypełniającego.  Komfort i szybkość  pracy zapewnia także możliwość stosowania SDR w połączeniu z dowolnym system wiążącym oraz z dowolnym kompozytem do odbudowy warstwy szkliwnej.

Obniżona wielkość naprężenia skurczowego:
Technologia zastosowana w kompozycie SDR zapewnia unikalny przebieg procesu polimeryzacji. W trakcie tej reakcji naprężenie skurczowe jest bardzo obniżone i narasta powoli warunkując wolniejszą dynamikę przebiegu poszczególnych faz polimeryzacji. Dlatego ostateczna wartość naprężenia skurczowego jest aż o 60% niższa w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku kompozytami. Ma to niezwykle korzystny wpływ na jakość oraz trwałość adhezyjnego połączenia materiału z tkankami zęba.

Dostępny kolor: uniwersalny

Dostępne opakowanie: strzykawka 1g + igły aplikacyjne.

 

0